Νικήτριες και οι δύο!

Eπιμέλεια:Μανώλης Θέμελης

Με σκορ 2-0 ολοκληρώθηκε το φιλικό αλληλεγγύης της Επισκοπής με την Κ20 του ΟΦΗ

Ο αγώνας του οποίου τα έσοδα διατίθενται στους πυρόπληκτους, συγκέντρωσε κάτι παραπάνω από 200 φίλους του ποδοσφαίρου που έδειξαν την συμπαράσταση στους ανθρώπους της Ανατολικής Αττικής που αυτό το διάστημα, είτε έχουν μείνει άστεγοι, είτε έχουν καταστραφεί σε μεγάλο ποσοστό οι περιουσίες τους.

Το σκορ “άνοιξε” στο 37’ με πέναλτι ο Νίκος Κατσικοκέρης και το 2-0 έγινε στο 91’ με φάουλ του Νάκα.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Λυρώνης): Κελαϊδής (30’ Νικηφόρος, 60’ Γκαβρίλοβιτς, 83’ Μανιαδάκης), Σουμπασάκης, Σερβιλάκης, Σέχου, Ρούσσης, Χαλκιαδάκης, Φοβάκης,  Κατσικοκέρης, Σαββίδης, Τσικουδάκης. Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Νάκας, Αντωνόπουλος, Γεωργούλης, Μποτωνάκης, Κεσίδης, Λουμπάκης, Έρι Ματαραγκάσι, Μανωλακάκης, Βαρότσης (υπό δοκιμή), Τσελεπής (υπό δοκιμή), (67’ Πεγκλής (υπό δοκιμή).

ΟΦΗ (Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Μαρκιδάκης, Περδίκης, Λαγουδάκης, Μαρινάκης, Καλαϊτζάκης, Σουρνάκης, Κουράκης, Παπιομίοτογλου, Αζίζ. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι:  Αγγελάκης, Ζερβάκης, Ψαρράς, Γκουβής, Κουρίνος, Βρεττός, Τζωρτζάκης, Ξενοκτιστάκης,. Μεντουδάκης, Μπελαδάκης, Κοκολογιάννης,