Χατ τρικ ο Ροβύθης – πήρε χρόνο ο Ζόρο

Με τον Ροβύθη να πετυχαίνει χατ-τρικ ο ΟΦΗ επικράτησε 9-0 του Αλμυρού σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο ΒΑΚ.

Ο νεαρός επιθετικός ήταν από τα κέρδη της σημερινής αναμέτρησης καθώς έδειξε διάθεση, πάθος και θέληση και πέτυχε τρία τέρματα.

Μετά το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης όπου ο Αλμυρός κατάφερε να κρατήσει τον ΟΦΗ μακριά από την εστία του καθώς οι “ασπρόμαυροι” απείλησαν μόνο με 2 μακρινά σουτ του Φραγκουλάκη και του Λαμπρόπουλου, ο ΟΦΗ ανέβασε στροφές και ουσιαστικά σε κάθε επίσκεψη του στα καρέ του Αλμυρού

Τον χορό των γκολ άνοιξε το 19΄ο Λαμπρόπουλος, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ωραία σέντρα του Μιλιάζες και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο 20΄ ο Ροβύθης έκανε ωραία ατομική ενέργεια, ωστόσο το πλασέ του έφυγε άουτ. Στο 25΄ ο Κάλαιτζιτς με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0. Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο πολύ δραστήριος Ροβύθης σημείωσε το 3-0 ενώ τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης μετά από ωραία σέντρα του Μιλιάζες ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στο 36΄ ο Όγιος σε κενή εστία δεν δυσκολεύτηκα να κάνει το 5-0. Στο 43΄ ο Ροβύθης επιβράβευσε την πολύ καλή του εικόνα σημειώνοντας χατ-τρικ και πετυχαίνοντας το έκτο τέρμα για την ομάδα του.

Ο ΟΦΗ λιγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου σημείωσε και 7ο γκολ με τον Λαμπρόπουλο.

Με κεκτημένη ταχύτητα από το πρώτο μέρος η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη στο 47΄”έγραψε” το 8-0, με ωραίο διαγώνιο σουτ του Μιλιάζες.

Στο 65΄ ο Ογιος έκλεψε την μπάλα και έκανε το 9-0 για τον ΟΦΗ. Πέντε λεπτά αργότερο ο Δαμιανάκης θα μπορούσε να φτάσει το σκορ σε διψήφια νούμερα, όμως η κεφαλιά του  μετά τη σέντρα του Μιλιάζες κατέληξε στο δοκάρι. Την ίδια τύχη είχε κει δέκα λεπτά αργότερα η κεφαλιά του Νιμανί, καθώς μετά την σέντρα του Στάθη, το δοκάρι του στέρησε την ευκαιρία να χριστεί σκόρερ.

Αυτή ήταν και η τελευταία ευκαιρία στο παιχνίδι.

Το live της αναμέτρησης

ΟΦΗ: Φερνάντες, Μιλιάζες,Στάθης,  Ζόρο, Δαμιανάκης, Κάλαιτζιτς, Φραγκουλάκης, Όγιος, Λαμπρόπουλος, Ροβύθης, Νιμανί

17:04 Σέντρα στο παιχνίδι

7΄ Σουτ του Λαμπρόπουλου, έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Αλμυρού

15΄Σουτ του Φραγκουλάκη, η μπάλα έφυγε άουτ

19΄ Γκολ για τον ΟΦΗ! Μετά από σέντρα στου Μιλιάζες, ο Λαμπρόπουλος έπιασε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ

20΄ Ωραία ατομική ενέργεια από τον Ροβύθη, το πλασέ του έφυγε άουτ

25΄ Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Κάλαϊτζιτς με ωραίο πλασέ κάνει το 2-0

30΄ Γκολ για τον ΟΦΗ! Μετά από ωραία πάσα του Όγιος ο Ροβύθης δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-0.

33΄  Γκολ για τον ΟΦΗ! Σέντρα του Μιλιάζες, ο Ροβύθης με κεφαλιά έκανε το 4-0

36΄  Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Όγιος σε κενή εστία κάνει το 5-0

43΄ Γκολ για τον ΟΦΗ! Ωραία ατομική ενέργεια από τον Ροβύθη που πετυχαίνει χατ-τρικ 6-0

45΄Γκολ για τον ΟΦΗ! Διαγώνιο σουτ από τον Λαμπρόπουλο που “γράφει” το 7-0

46΄ Ημίχρονο  στο παιχνίδι

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο με αλλαγές για τον ΟΦΗ. Βιτώρος, Φαζός, Κυζιρίδης και Αγριμάκης πέρασαν στο παιχνίδι,. Εκτός οι Κάλαϊτζιτς, Ζόρο, Λαμπρόπουλος και Φερνάντες

47΄Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Μιλιάζες με ωραίο σουτ έκανε το 8-0

65΄Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Ογιος έκλεψε την μπάλα και κάνει το 9-0 για τον ΟΦΗ

70΄Σέντρα του Μιλιάζες, ο Δαμιανάκης έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι

80΄ Σέντρα του Στάθη, ο Νιμανί έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι.