Εντυπωσιακά τα κορίτσια του ΟΦΗ, πρόσφεραν γκολ και θέαμα κόντρα στον Ιάλυσο

Με το εντυπωσιακό 7-0 επί της ομάδας της Ρόδου ήρθε η τρίτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο ΟΦΗ ήταν καταιγιστικός στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Ιάλυσο όπου μέσα σε 45 λεπτά πέτυχε τα έξι από τα επτά γκολ που σκόραρε συνολικά! Στο δεύτερο ημίχρονο τα κορίτσια του Σταμάτη Μαματζάκη προφανώς και σε ένδειξη fair play κατέβασαν ταχύτητα και απλά σκόραραν ακόμα μια φορά.

Το σκορ άνοιξε η Χαμαλίδου στο 8ο λεπτό για να διπλασιάσει η ίδια τα τέρματα της πέντε λεπτά αργότερα κάνοντας το 2-0 για τον ΟΦΗ. Την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε η Ριμπάνσκα με δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά (24′, 29′) για να ανεβάσει δύο λεπτά μετά η Ποστόλ τον δείκτη του σκορ στο 5-0 ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου η Αραβιάκη έκανε το 6-0 με την Κυδωνάκη να διαμορφώνει το τελικό 7-0 στο 53ο λεπτό.

H 11αδα του ΟΦΗ: Ζαχαρίου, Παπακωνσταντή, Κουκουλάκη, Κατιρτσίδου, Πεΐου, Τριβυζάκη, Καραλουκά, Ποστόλ, Χαμαλίδου, Ριμπάνσκα.

Έπαιξαν ακόμα οι: Αραβιάκη, Σηφάκη, Μανιά, Δαφέρμου, Τοπάλ.